Nesířeno.

Co znamená nesířeno a proč se vlastně síří?

Jistě jste si všimli, že některé ovoce je sířené. Někteří výrobci opravdu používají konzervační látky typu oxid siřičitý (E220). Tento siřičitan vylepšuje vzhled sušených plodů, protože zabraňuje jejich oxidaci a následné ztrátě barvy. Ovoce sušené bez siřičitanů změní u některých plodů barvu na hnědou (banány, meruňky, apod.). Sířené naopak barvu zachovají (žlutá, oranžová,apod.).

Někteří z nás můžeme být citliví na siřičitany, což se může projevit kožními vyrážkami, astmatickým záchvatem či žaludečními křečemi.

Je však nutné zmínit i možnost, že nesířené ovoce, pokud není správně uskladněno či s ním od počátku není dobře manipulováno, může být znečištěno houbami a mytotoxiny. Proto je důležité při nákupu sušených plodů pátrat i po jejich původu, způsobu zpracování, distribuce, balení, apod.

Ovocné svačinky HORIZON obsahují ručně sbírané a tříděné plody z kolumbijských plantážích.  Ovoce je dozrálé do úžasné lahodné, sladké chuti a naplněné do poslední kapky jihoamerickým sluncem.

Pomalé a mírné sušení prvotřídních plodů na slunci (bez přidaných siřičitanů) dovolí plodům zachovat si všechny živiny a snížit obsah vody na minimum. V řádně usušených plodech se nedaří plísním, houbám ani toxinům.

Zobrazuji všech 6 výsledků

Ovocný čaj FRUIT HORIZON HARMONY

38,00 
Ovocný čaj ze sušeného, chemicky neošetřeného, nepřislazovaného a nesířeného ovoce.

Ovocný čaj FRUIT HORIZON – PASSION

38,00 
Ovocný čaj ze sušeného, chemicky neošetřeného, nepřislazovaného a nesířeného ovoce.

Ovocný čaj FRUIT HORIZON – VIBRANT

38,00 
Ovocný čaj ze sušeného, chemicky neošetřeného, nesířeného a nepřislazeného ovoce.

Ovocný čaj FRUIT HORIZON HAPPINESS

38,00 
Ovocný čaj Fruit Horizon-Happiness obsahuje ananas, banán, maracuju, mango a pomeranč. Ovoce sušené na slunci si zachová svoji chuť a vůni. Kdykoliv máte chuť na něco jedinečného a výjimečného, ovocný čaj  Fruit Horizon Vám to hravě poskytne. Pochutnáte si na něm za  každého počasí a v každé roční době. Tyto čaje jsou naprosto jedinečné. V horké i studené podobě.

Sušené dračí ovoce Fruit Horizon,30 g

55,00 
Uzavíratelný sáček plný sluncem sušeného sladkého ovoce. Svačinka do kapsy.