Ovocné čaje a svačiny

Ovocný čaj

Ovocný čaj – je to vůbec čaj? 

Co si první při těchto slovech vybavíte? Sáček s ovocnou směsí nebo domácí čaj ze šípků?

Máte pravdu. Klasické čajové lístky Čajovníku čínského v ovocném nápoji nehledejme.  U ovocných čajů jde pouze o propůjčení všeobecného názvu pro teplý výluh.

Co je tedy základem ovocného čaje, když ne čajové lístky?

Běžné ovocné čaje, které se vyskytují na trhu většinou jako základ obsahují velkokvětý ibišek. Výluh této severoafrické rostliny dodá nápoji krásnou rudou barvu a kyselost.  Je bohatý na vitamín C, pomáhá tišit žízeň.

Dalším dobrým základem pro ovocné čaje je pomeranč a pomerančová kůra. Díky nim kromě kyselosti dostane ovocný nápoj ještě mírný nádech hořkosti.

Základ máme, teď ten nápoj dotáhneme k dokonalosti 😊

K základu, který vznikl z ibišku nebo pomeranče můžeme přimíchat jakékoliv kousky (u našich čajů FRUIT HORIZON spíše kusy) dozrálého a na slunci sušeného ovoce. Třeba ananas, banán, mango, maracuju, nebo běžně i u nás rostoucí maliny, jahody, ostružiny a borůvky, ozdravný zázvor. Ale třeba také tamarilo – lilek rajčenku. Překvapeni? To teprve budete, až ochutnáte. Vynikající spojení chutí mírně nakyslého tamarila, sladkého ananasu, sladkokyselého nahořklého pomeranče a štiplavého zázvoru. Spojení, které vás svou jedinečností přímo ohromí.

 A co víc dostanete s našimi ovocnými sáčky čaje?

Řekla bych, že jeden bonus za druhým. První bonus oceníte ihned při rozbalení. Krásná vůně zralého sladkého ovoce FRUIT HORIZON se nedá necítit. Čaje  obsahují pouze kvalitní, pečlivě vybrané a ručně sbíranétříděné ovocné plody.  Nic jiného v nich nenajdete! Celý proces výroby je čistě manuální, ovoce je sušené pozvolna na slunci a díky tomu si zachovává svoji jedinečnou chuť a vůni. Tyto čaje se vyrábí s naprostou láskou a úctou k přírodě.

Druhým bonusem je, že v nich nenajdete žádnou chemii. Ovoce není při pěstování chemicky ošetřováno. Při sušení není ani doslazováno či sířeno. Čaje neobsahují žádná barviva, konzervanty a podobné nežádoucí přísady.

Třetí bonus vidím v tom, že by se čaj dal nazvat „Čaj 2v1“. Nejenže si ze sáčku uděláte čaj či studený ovocný nápoj, ale vodou nasycené ovoce poslouží jako skvělá a chutná svačinka a zdroj vlákniny.

A další skvělou výhodu spatřuji v tom, že si – a teď píšu z vlastní zkušenosti – uděláte na čaj FRUIT HORIZON chvilku i v tom sebevíc naplněném denním rozvrhu. Tenhle čaj opravdu stojí za to, chvilku se zastavit, udělat si čajovou pauzu, rituál a nápoj i ovoce si v klidu vychutnat.

Nevěříte?
Zkuste to! A pak nám napište, třeba na FB nebo na IG.

Omlouváme se, ale ovocné čaje Fruit Horizon jsou v tuto chvíli úplně vyprodány. Další naskladnění stále nebylo potvrzeno dodavatelem.

Napsat komentář